Hurda Demir Alım Satım İşlemleri

Demir  saf maden olarak Sivas, Malatya, Adapazarı, Balıkesirde çıkarılıp; Batı Karadenizde işlenmektedir. Geri dönüşümü mümkün olan bir madendir. Hurda alımının çokça yapılması piyasa değerinin devamlı değişmesine sebep olmaktadır. Demiri alırken saf ağırlığına bakılarak almaktayız.

Demirin kullanım alanları 

- Çelik sanayii
- Boya sanayii
- İnşaatlarda kiriş, beton ve yüzeylerin güçlendirilmesi başlıca kullanım yerleridir.

Hurda demir, kullanılmış ve atılmış metal malzemelerin toplandığı ve geri dönüştürülmek üzere satıldığı bir piyasadır. Bu malzemeler arasında demir, çelik, bakır, alüminyum ve diğer metaller bulunabilir.

Hurda demir alım satım işlemleri, genellikle hurdacılar tarafından gerçekleştirilir. Hurdacılar, kullanılmış metal malzemeleri toplarlar.

Hurda demir alım satımı işlemlerinde, fiyatlar metalin kalitesine, miktarına ve piyasadaki talebe göre değişebildiği için, fiyatlar haftalık veya günlük olarak değişebilir. Hurdacılar, malzemenin piyasadaki fiyatı hakkında doğru ve güncel bilgiye sahip olmalıdırlar. Geri dönüştürme süreci sonunda, malzeme yeniden kullanılabilir hale getirilir veya farklı bir formda satılabilir.

 

 

hurda bakır fiyatları   hurda demir fiyatları   hurda alüminyum fiyatları  hurda kablo fiyatları  hurda fiyat listesi