Bakır Hurda Madeni ve Geri Dönüştürme Süreci

Bakır Hurda Madeni ve Geri Dönüştürme Süreci

Bakır hurda madeni ve geri dönüştürme süreci, olmayan bakır türüne ait olan ve değerlendirilebilir duruma getirilmesi için işlenmesi gereken bakır hurdalarını içerir. Madenlerin geri dönüşümünün artmasının çevreye verdiği tüm olumsuz sonuçları ortadan kaldırmak amacıyla, bakıra ait sağlam bir çevre yönetimi yürürlüğe konmuştur. Çevreye karıştırılan böyle atık ve zararlı maddelerin geri kazanılmasıyla, madenlerin sağlıklı olarak geri dönüştürülmesini sağlamaya çalışılmaktadır.

Bakır hurda madeni ve geri dönüştürme süreci, geçerli bakır standartlarının karşılanmaz veya başka atıklarla karıştırılmış olan bakır malzemelerin işlenmesini gerektirir. Bu malzemelerin içinde sağlanan standartları karşılamadıklarından, temizlenmesi ve uygun malzemeden elde edilmesi gereken maddenin içerisinde belli miktarlarda karışık atık bulunmaktadır. Aynı zamanda, bu atıkların kaldırılması amacıyla, fiziksel ve kimyasal işlemler uygulanmaktadır.

Öncelikle, bakıra ait eski ve kullanılmış malzemeler tabana yayılarak, dökülen malzemeden içerisindeki metalik parçalar çıkarılır. Ardından, fiziksel işlemlerden biri olan işlemciliğe başlanılarak, metalik parçaların temizlenmesi tamamlanır.

 

hurda bakır fiyatları   hurda demir fiyatları   hurda alüminyum fiyatları  hurda kablo fiyatları  hurda fiyat listesi